Godło Polski

XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2016”

 

24 września 2016 roku 35 – osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Nega, pani Małgorzaty Kieljańskiej i ks. Dariusza Tarki uczestniczyła w XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy w Hucie Nowej przy kościele parafialnym. Długość „Szlaku Benedyktyńskiego”, który pokonaliśmy wynosiła około  7 km i prowadziła przez pola, łąki i las. Podczas wędrówki przewodniczka opowiedziała nam wiele ciekawych legend i poszerzyła naszą wiedzę o Świętokrzyskim Parku Narodowym. Po 3 godzinach marszu dotarliśmy do celu, gdzie zwiedziliśmy klasztor i pokłoniliśmy się relikwiom drzewa krzyża świętego, które od prawieków przechowywane są na szczycie Łysej Góry, w najstarszym polskim sanktuarium. Przed mszą posililiśmy się smacznym bigosem, którego spożycie jest obowiązkowym punktem rajdu.

O godzinie 15 rozpoczęła się uroczysta msza święta celebrowana przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. W czasie jej trwania modliliśmy się we własnych intencjach oraz za rodziny. W tym roku po świętokrzyskich szlakach wędrowało 5033 turystów – pielgrzymów. Jesteśmy dumni, że byliśmy jednymi z nich.

Uczestnictwo w tegorocznym rajdzie było niesamowitym przeżyciem duchowym, które umocniło naszą wiarę. Mogliśmy podziwiać piękne walory przyrodnicze Gór Świętokrzyskich i zintegrować się.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wyruszymy ponownie na szlak rajdu pielgrzymkowego.


 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl